Betlémské světlo přinesli do Českého rozhlasu pražští skauti. Přijít si pro ně můžete až do Štědrého dne

Betlémské světlo přinesli do Českého rozhlasu pražští skauti. Přijít si pro ně můžete až do Štědrého dne

Český rozhlas se připojil k tradici Betlémského světla. Symbolický plamínek míru a přátelství přinesli skauti do pražského sídla na Vinohradské třídě krátce po jedné hodině odpolední. Světlo bude ve foyer Českého rozhlasu až do Štědrého dne do půlnoci. Přijít si pro něj a odnést si ho domů může kdokoli.

Pokud patří k vašim štědrovečerním tradicím zapálení svíček na adventním věnci Betlémským světlem, pak si pro plamínek z rodiště Ježíše Krista můžete přijít přímo do foyer Českého rozhlasu na Vinohradské 12.

Skauti z osmdesátého pražského oddílu, kteří světlo přinesli, ho měli zapálené v několika lucerničkách. Světluška Eliška Miškovská poté slavnostně připálila vínovou svíčku a petrolejku. Kdo si chce pro světlo přijít, měl by se vybavit lucerničkou nebo svíčkou v obalu, která ochrání plamínek, aby nezhasnul.

‚Světlo se sfouklo‘

„Betlémské světlo zapaluju v rozhlase poprvé,“ řekla Eliška Radiožurnálu a dodala, že chybělo málo, a plamínek až do foyer Vinohradské 12 nedonesli. „Chtěla jsem na Šerifa vybafnout a světlo se sfouklo!“ Naštěstí ale nesli skauti světlo ještě ve dvou dalších, rezervních lucerničkách.

Hned odpoledne si pro Betlémské světlo do Českého rozhlasu přišel Václav Honek: „Chodím sem každý rok. Je to nejblíž, sednu na metro. Jedno je pro mě a jedno dám ženě na hrob.“

Do Českého rozhlasu donesli skauti z pražské osmdesátky betlémské světlo letos poprvé. Už v neděli ale přinesli plamínek třeba do domova důchodců Sue Ryder. „Klienti se na to moc těšili a bylo vidět, že když jsme přišli, tak byli nadšení. Pro ně to znamenalo víc, než ten plamínek. Bylo pro ně straně důležité, že jsme přišli a udělali jsme jim na chvíli společnost,“ řekla skautka Adéla Maráková.

Celý článek naleznete na webu Českého rozhlasu.


Comments are closed.